Najkrótsza odpowiedź – bo się nie da. Zawsze, kiedy czytam wpisy w sieci na temat, tego, że ktoś chce wypozycjonować swój sklep, stronę firmową, bloga, to się uśmiecham. Nie da się wypozycjonować bloga, bo to proces, który musi trwać. Pozycje w wyszukiwarce zależne są od wielu czynników, dziś napiszę Ci od jakich.

Co wpływa na pozycje w wyszukiwarce Google?

Dynamika. Zarówno na stronie, jak i otoczenie strony. Aktualizowana strona, w tym wypadku blog, będzie lepiej odbierana przez roboty Google’a, niż blog, który leży dawno (np. kilka lat) zapomniany i nic się na nim nie dzieje. Pisząc otoczenie, mam na myśli środowisko, które wpływa na pozycję bloga w wyszukiwarce – czytelników, linki prowadzące do bloga, na które możesz pracować samodzielnie, ale możesz je też zdobyć dzięki społeczności.

Czynniki techniczne – odpowiednia optymalizacja bloga i jego treści pod kątem widoczności i atrakcyjności dla robotów wyszukiwarek. Przy blogu to szczególnie istotne, zwłaszcza, że tworzysz, a przynajmniej powinieneś tam tworzyć nowe treści. O optymalizacji treści pisałam we wpisie o konfiguracji wtyczki WordPress SEO by Yoast.

Nie da się więc wypozycjonować bloga raz na zawsze. Wokół masz konkurencję, która działa, pisze, publikuje, zdobywa linki, więc Ty też musisz. Google nie ustawia pozycji bloga w wyszukiwarce raz na zawsze. Gdyby tak było, nowe strony nie miałyby szans, żeby się przebić, a przecież tak nie jest.

Bloga możesz natomiast pozycjonować, ale pamiętaj, że to proces. Przestaniesz pisać, przestaniesz zdobywać linki, będzie Cię czytało coraz mniej osób trafiających do Ciebie z Google. Dlatego działaj, walcz o kolejne sesje z bezpłatnych wyników wyszukiwania pisząc, optymalizując, zdobywając linki.

Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Kup mój kurs. Więcej informacji znajdziesz na http://kurs.8razy5.pl.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wycena pracy – dlaczego nie warto robić tego “na szybko”?

Wycena wykonania usługi, zwłaszcza dla kogoś, kto dopiero zaczyna to robić, nie jest łatwa. Truizm, prawda? Często źle wyceniamy swoje...

Zamknij