Ostatnio pomogłam koleżance w poprawieniu CV, a dziś zaczęłam się zastanawiać, jak to było ze mną. Jak zaczynałam, jakie błędy popełniałam kiedyś i być może Ty też, a jakie znalazłam jeszcze dzisiaj. Pracuję w domu i jest mi z tym dobrze, ale będzie mi lepiej, jeśli moje CV też takie będzie – to na papierze, ale też to na Goldenline i Linkedin. Może dziś jest dobry dzień, żebyś Ty też poprawił swoje CV?

1. Małe, wielkie litery

Głupi błąd, ale nawet dzisiaj dopatrzyłam się u siebie konsekwencji. Konsekwencja, to w tym wypadku słowo klucz. Wpisując konkretne elementy do CV, np. stanowisko, wypunktowany zakres obowiązków, zdecyduj czy używasz wielkich czy małych liter. Wybierz jedną opcję. Jeszcze dzisiaj, przeglądając profil na Goldenline, okazało się, że w jednym miejscu mam wielkie, a w innym małe litery.

2. Wypunktowanie

Trochę powiązany z poprzednim. Mowa tutaj głównie o wypunktowaniu. Możesz to zrobić od myślników, kropek, możesz na końcu każdego punktu dać przecinek, a przy ostatnim kropkę, ale nie musisz. Ale bądź konsekwentny. Jeśli wszędzie przecinki, to je stosuj, jeśli brak, to niech nie pojawiają się w wypunktowaniu obowiązków przy kolejnym stanowisku.

3. Literówki

A może Tobie też zdarzyło się pracować od 1012 do 2012 roku na jednym stanowisku? To sporo czasu! Czeskie błędy zdarzają się każdemu, nie są jakoś specjalnie uciążliwe, bo czytający może się domyślić, co autor miał na myśli, no ale jednak są. Dlatego przed puszczeniem CV w obieg, warto podrzucić je komuś, kto je przejrzy.

4. Inne błędy

Wiesz, że dziś odkryłam, że licencjat robiłam ponad 7 lat i trwają, a magisterskie od jakichś 4? Uaktualniając profil na Goldenline zapomniałam o tym, żeby “zamknąć” ten rozdział swojego życia. Dla mnie to oczywiste, że odebrałam już dyplom, ale dla rekruterów mogę być wiecznym studentem. Ty też!

No zobacz – przy okazji masz dwa błędy na jednym zrzucie 😉

Goldenline

Życzę Ci, aby u Ciebie takie głupie błędy się nie pojawiały. Bo one są głupie, bo nie są to błędy merytoryczne, a takie wynikające z roztrzepania. Więc jak najmniej roztrzepania! I jak najwięcej dopracowywania CV. Ja cały czas nad tym pracuję. Przy okazji, zobacz co wpisać w zainteresowaniach w CV, bo coraz częściej dostaję wiadomości z pytaniami na ten temat.

A tak przy okazji, z jakimi błędami w CV Ty się spotkałeś?

Przeczytaj poprzedni wpis:
#mojapraca – miejsca

Dziś będzie o miejscach. Miejscach pracy. Lubię stałość, dotyczy to również miejsca, w którym pracuję. Dlatego najczęściej pracuję przy biurku,...

Zamknij